Bjj w Akademii Młodego Wojownika

Judo

Judo to japońska sztuka walki wywodząca się z Jiu Jitsu. Walczący zawodnicy dążą do przewrócenia przeciwnika na plecy wykorzystując szeroki wachlarz technik z zakresu rzutów i obaleń. W Judo duży nacisk kładzie się na wszechstronny rozwój motoryczny ćwiczących. Młodzi adepci zaczynają od odpowiedniego przygotowania fizycznego, nauki padów oraz odpowiedniego poruszania się by ustawić przeciwnika do danego rzutu. Następnie kolejnym etap to już konkretne techniki i nazwy rzutów które uczniowie muszą przyswoić i zaprezentować by zdobyć kolejny stopień zaawansowania.

Brazylijskie Jiu Jitsu

Jest to szuka walk, której ideą jest wykorzystanie siły przeciwnika. Jiu Jitsu charakteryzuje się walką w parterze. Zawodnicy dążą do sprowadzenia przeciwnika na ziemię poprzez rzut lub obalenie. Następnie walka toczy się na ziemi gdzie zawodnicy starają się zwyciężyć przez poddanie lub zdobycie przewagi punktowej w określonym czasie.

Sztuki walki w Akademii Młodego Wojownika w Łodzi
Młodzi siłacze w Akademii Młodego Wojownika

Młodzi siłacze

Zajęcia te mają na celu rozwijanie siły i koordynacji ruchowej naszych studentów poprzez ćwiczenia i zabawy z oporem współćwiczącego lub ćwiczeń z przyborami.
Trening siłowy jest bardzo ważnym elementem nie tylko jako uzupełnienie całościowego cyklu treningowego sztuk walki ale również jako jednostka kształtująca pewność siebie oraz poczucie własnej wartości, a także świadomość i możliwości własnego ciała.

Zajęcia rekreacyjno-ruchowe

Głównym celem zajęć sportowo-rekreacyjnych jest zaspokojenie biologicznej potrzeby zwiększonej aktywności ruchowej oraz stworzenie dzieciom szerokiej możliwości jej realizowania po okiem nauczyciela. Wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego uczniów, przygotowanie do wszechstronnego uczestnictwa w kulturze fizycznej, jak również rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.

Zajęcia rekreacyjno-ruchowe w Łodzi
Samoobrona w Akademii Młodego Wojownika w Łodzi

Samoobrona

Zajęcia te skierowane są dla dzieci w przedziale wiekowym 8+ podczas treningu adepci uczą się jak uwalniać się z chwytów. Jak prawidłowo upadać by nie zrobić sobie krzywdy oraz jaką pozycje obronną przyjmować gdy znajdziemy się na ziemi oraz w jaki sposób bezpiecznie wstać. Dodatkowo jest kładziony nacisk na uświadomienie dzieciom w jakich sytuacjach należy być czujnym i w jaki sposób się zachować. Trening samoobrony to również umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Jak działać, jak unikać w jaki sposób szukać pomocy.